Diskusiám stále vládne Gorila. Inak tomu nebolo ani v STV. Daniel Lipšic sa vyjadroval k postupom polície pocas piatkových protestov, Ivan Mikloš a Jozef Kollár skôr k samotnému spisu. Z diskusie bolo zrejmé, že animozita medzi SaS a SDKÚ sa prehlbuje. Zástupcovia týchto strán si vycítali viacero vyjadrení, ktoré sprevádzajú kauzu Gorila. Prišlo aj na také malichernosti ako Dzurindov výrok o D. Lipšicovi, ci uviedol, že je "blázon" alebo ci sa "len zbláznil". I. Mikloš vo faktických tvrdeniach casto opakoval už svoje predchádzajúce výroky. J. Kollár "sa blysol" príkladmi skorumpovaných politikov zo zahranicia. Jedno je isté SDKÚ s SaS pred volbami na vzájomnú spoluprácu nehrajú.
Pán Kollár považuje za dôkaz to, že mal povedať predseda SDKÚ, že Lipšic je blázon. To nepovedal, povedal, že Lipšic sa musel zblázniť.
Na niektoré informácie ktoré zverejnil Lipšic ohľadom spisu Gorila, reagoval Dzurinda takto: "Keďže Lipšicovi ľudia boli za rok a pol úplne negramotní, tvárili sa, že tu problém nie je, nič nevyšetrili, všetko hádžu na niekoho iného. Lipšic sa úplne zbláznil."

