Diskusiám stále vládne Gorila. Inak tomu nebolo ani v STV. Daniel Lipšic sa vyjadroval k postupom polície pocas piatkových protestov, Ivan Mikloš a Jozef Kollár skôr k samotnému spisu. Z diskusie bolo zrejmé, že animozita medzi SaS a SDKÚ sa prehlbuje. Zástupcovia týchto strán si vycítali viacero vyjadrení, ktoré sprevádzajú kauzu Gorila. Prišlo aj na také malichernosti ako Dzurindov výrok o D. Lipšicovi, ci uviedol, že je "blázon" alebo ci sa "len zbláznil". I. Mikloš vo faktických tvrdeniach casto opakoval už svoje predchádzajúce výroky. J. Kollár "sa blysol" príkladmi skorumpovaných politikov zo zahranicia. Jedno je isté SDKÚ s SaS pred volbami na vzájomnú spoluprácu nehrajú.
Naozaj, zranenia sú skôr len ľahké, je niekoľko osôb predvedených. (po prostestoch pred NR SR pozn.)
Oficiálne stanovisko polície k protestu Gorila z 3. februára 2012 poskytla agentúre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.
"Počas služobného zákroku pred budovou Národnej rady SR sme predviedli
celkovo sedem osôb. Päť z dôvodu podozrenia zo spáchania priestupku
proti verejnému poriadku a proti majetku. Dve osoby neuposlúchli výzvu polície," informovala hovorkyňa.
Hovorkyňa ďalej uvádza, že počas výkonu služby
boli zranení štyria policajti. Jeden z nich utrpel zranenia
pri výbuchu pyrotechniky, ktorú zhromaždení hádzali pred budovou Úradu
vlády SR a traja boli zasiahnutí dlžobnou kockou pred NR SR. "Dosiaľ
nemáme žiadne informácie o tom, že by v dôsledku vykonania služobného
zákroku došlo k zraneniu niektorého z účastníkov," doplnila hovorkyňa.

