Politickú scénu ovláda kauza Gorila, preto je prirodzené, že téma dominovala aj nedelným diskusným reláciám. Všetky tri relácie obsadili politici SaS a KDH, SDKÚ pozvanie odmietlo. Názory Smeru, Most-Híd ako ani SDKÚ tak diváci nemali možnost poznat. Juraj Miškov a Daniel Lipšic priznali kauze všetku relevanciu a pomerne otvorene sa k nej vyjadrovali. Z pozície Miškova je to nízkoriziková taktika s pomerne vysokým ziskovým potenciálom (vzhladom na krátke pôsobenie v politike strany SaS). Jedinou prekážkou, ktorú musel prekonat, bolo vysvetlenie, preco na základe tej istej sumy informácii nevyužila strana SaS veto pri nominácii Bubeníkovej do pozície šéfky FNM a o rok a pol roka neskôr ju odvolali. Dôvodom mala byt politická zodpovednost, ktorú prevzalo na seba SDKÚ. Z dnešnej perspektívy to vyzerá skôr ako strach otvorit tému, ktorá mala a má potenciál zmenit mocenské rozpoloženie v politike. SaS k tomu potrebovala médiá a predvolebnú atmosféru. Nespravila tak však žiadna iná politická strana, pozícia SaS sa tak nezhoršuje. Rovnako tak by nemala byt spochybnovaná dôležitost témy, ktorú SaS Gorile pripisuje.
Pri pani Bubeníkovej ja som na vláde poskytol informácie, ktoré z veľkej časti zdôrazňovali, zvýrazňovali, potvrdzovali podozrenia vôči jej osobe, prepojenie rôznych firiem, rôzne zvláštne finančné toky.
Nie je známe aké konkrétne informácie poskytol D. Lipšic vláde. Podľa informácií denníka Hospodárske noviny (12. januára 2012) malo Bubeníkovú usvedčiť prepojenie jej manžela R. Bubeníka na firmu Elementa.

