Témou relácie, v ktorej prvej polovici bola Iveta Radicová, v druhej Ján Figel s Robertom Ficom, bola doznievajúca akcia lekárskych odborov a boj o jej interpretáciu. Vzhladom na predvolebné obdobie nevynechali politici možnost komentovat aktuálnu ekonomickú situáciu a vzájomne sa obvinit zo súcasnej negatívnej situácie.
Ja teda potrebujem podčiarknuť to čo som predtým hovoril, že nikdy nešlo do zdravotníctva, ani za vašej vlády, toľko ako je napr. teraz v rozpočte. Na budúci rok 3,8 mld. je naozaj veĺká hodnota.
Ako uvádzame v analýze podobného výroku Jána Figeľa v diskusii "V politike" z tohto týždňa, čo sa týka celkového objemu verejných zdrojov v zdravotníctve, portál TVnoviny uvádza nasledujúce čísla:
| 2009 | 3,659 mlrd. eur |
| 2010 | 3,705 mlrd. eur |
| 2011 | 3,800 mlrd. eur |
| 2012 | 3,807 mlrd. eur |
Keďže sa nám nepodarilo získať staršie dáta a takým spôsobom overiť, či
je a bude v zdravotníctve viac financií než za predošlé roky, hodnotíme
daný výrok ako neoveriteľný. Avšak berúc do úvahy rast slovenskej
ekonomiky a s ním aj rast výdavkov štátu (vrátane výdavkov na
zdravotníctvo) od roku 1993, je vysoko pravdepodobné, že narastajúca
tendencia, ktorú možno sledovať z vyššie uvedenej tabuľky, je
pozorovateľná taktiež pred rokom 2009 a výrok by mohol byť pravdivý.
2010 - 1,459 mlrd. eur
2011 - 1,414 mlrd. eur
2012 - 1,276 mlrd. eur

