Ale tu si dovolím povedať za tu jednu vetu, lebo dá sa povedať, že 9 z 10 podmienok bolo splnených v piatok, nie tento, ale pred týždňom, vláda rokovala, respektíve na pôde parlamentu sa rokovalo s Lekárskym odborovým združením v priebehu stredy boli dohodnuté všetky podmienky, samozrejme bez platov.

Iveta Radičová po rokovaní s LOZ 23. novembra 2011 povedala: "...k dohode sa podarilo dospieť v takmer všetkých požiadavkách odborov, problémom však naďalej ostáva otázka zvyšovania platov..." (TASR, 23. novembra 2011)

V piatok 25. novembra 2011 po ďalšom rokovaní s LOZ I. Radičová povedala, že 9 z desiatich bodov bolo splnených a dohoda o odborármi stroskotala na výške miezd lekárov.

Podľa TASR (27. novembra 2011) je najväčší rozpor medzi vládnym návrhom a memorandom lekárov v otázke platov lekárov. Ďalšie odlišnosti boli predovšetkým technického charakteru.

Z uvedeného možno vyvodiť záver, že už 25. decembra boli skutočne naplnené všetky hlavné požiadavky lekárov až na platové podmienky.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Ľuba Oravová

Viliam Novotný, Richar Raši, Marián Kollár, Ivan Uhliarik

Relácia bohatá na rôznorodé personálne zastúpenie aktérov odborárskej akcie poskytla divákovi možnost utvorit si komplexný názor na uplynulé udalosti. Diskusia Richarda Rašiho, Mariána Kollára, Viliama Novotného a ministra Uhliarika naplno ukázala rôznost interpretácií, ktoré udalostiam pripisujú jednotlivé strany sporu.