Keď si pozrieme roky 2006 až 2010, tak za predchádzajúcej vlády došlo štyri krát k zvýšeniu miezd v nemocniciach.

Podľa portálu www.zzz.sk sa platy v zdravotníctve zvyšovali v roku 2006 dvakrát po desať percent, v roku 2007 o desať percent, v roku 2008 opäť o desať percent.

Richard Raši má teda pravdu keď hovorí o štyroch zvýšeniach.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Viliam Novotný, Richard Raši a Marián Kollár

Zamýšlané reformy, hrozba výpovedí lekárov a celkový stav v slovenskom zdravotníctve boli hlavnou témou nedelnej O 5 minút 12. Na tému debatovali bývalý minister zdravotníctva Richard Raši, predseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo Viliam Novotný, zástupca lekárskych odborov Marian Kollár a telefonicky prispeli aj zástupkyna zdravotných sestier M. Lévyová a lekár V. Cingel. Relácia bola pomerne bohatá na faktické tvrdenia, mnoho z nich však ostalo neoveritelných, hlavne z dôvodov odvolávania sa na rôzne interné analýzy a audity ci financné pomery v nemocniciach. Okrem politikov sme tentokrát overovali aj vyjadrenia M. Kollára, ktorý vytváral politickú protiváhu a jeho tvrdenia môžu ovplyvnit verejný diskurz.