Problém ale je, že možno tento rok v prvej polovici roku narástli počty zamestnaných ľudí, ale oveľa väčší počet ľudí prišiel o prácu.

Vychádzajúc z Údajov štatistického úradu SR vidíme, že počet zamestnaných stúpol za prvý polrok 2011 (teda na konci druhého kvartálu 2011) oproti koncu roka 2010 o cca 23 000. Počet nezamestnaných sa za rovnaké obdobie - a podľa totožného zdroja - znížil o 21 800. Údaje zo štatistického úradu teda Kažimírovo tvrdenie vyvracajú. 

2010Q4 2011Q1 2011Q2
Počet zamestnaných (v tis. osôb) 2339,4 2332 2355
Miera zamestnanosti (%) 50,9 50,6 51,2

Tabuľka č.1: Počet zamestnaných a miera zamestnanosti podľa ŠÚ SR

2010Q4 2011Q1 2011Q2
Počet nezamestnaných (v tis. osôb) 377,3 375,6 356,5
Miera nezamestnanosti (%) 13,9 13,9 13,1

Tabuľka č.2: Počet nezamestnaných a miera nezamestnanosti podľa ŠÚ SR

Ako by však porovnanie dopadlo ak by sme ako alternatívny zdroj údajov o nezamestnanosti použili údaje ÚPSVaR? V poslednom kvartále r. 2010 by bol počet nezamestnaných 381 209, kým na konci druhého kvartálu r. 2011 ich bolo 382 984, čo znamená nárast počtu nezamestnaných o 1 775. Aj keď ide o nárast počtu nezamestnaných, tento je omnoho nižší než nárast zamestnanosti. (podľa údajov ŠÚ - ÚPSVaR nesleduje zamestnanosť)

Kažimíove tvrdenie tak hodnotíme ako nepravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Peter Kažimír vs. Ivan Mikloš

Dialnice, zadlžovanie, hospodársky výhlad. To boli témy relácie Na telo, takmer identické s O5M12 ako aj V politike. Kto pozeral reláciu na STV, nemusel na Markíze. Kto na TA3, mal celý den na rodinu.