Hovoríme o hranici 2760. (pre progresívne zdaňovanie, pozn.) Pritom skoro 60 % našich zamestnancov zarába menej ako je priemerná mzda.

V 1.polroku 2011 bola výška priemernej mesačnej mzdy na úrovni 763 eur, v roku 2010 to bolo 769 eur. Podľa Inštitútu hospodárskej politiky (IHP), menej ako bola priemerná mzda v minulom roku zarába až 2/3 Slovákov. 

(02.07.2011: Nový Čas, za IHP: Radko Kuruc): Podľa analytika Slovenskej sporiteľne Michala Mušáka zarábajú dve tretiny zamestnancov na plný úväzok menej, ako je priemerná mzda a tretina zamestnancov viac. Lepším odrazom na porovnanie miezd na Slovensku je mediánová mzda. "To je taká, že polovica zamestnancov zarába od danej sumy menej a polovica viac. Na Slovensku je to asi 600 eur," zdôraznil Mušák.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Peter Kažimír vs. Ivan Mikloš

Dialnice, zadlžovanie, hospodársky výhlad. To boli témy relácie Na telo, takmer identické s O5M12 ako aj V politike. Kto pozeral reláciu na STV, nemusel na Markíze. Kto na TA3, mal celý den na rodinu.