Prvá cast nedelnej relácie 0 5 minút 12 bola venovaná rozhovoru s Andrejom Kiskom. Prezident sa vyjadroval k súcasnej migracnej kríze a hlavne k reakcii Slovenska na nu. Použil pritom pomerne malé množstvo faktických informácií. Celkovo apeloval na morálne princípy a ludskost Slovákov, na základe ktorých by sme mali prejavit väcšiu solidaritu krajinám, ktoré zažívajú nápor utecencov.
..budúci týždeň bude zasadnutie prezidentov Vyšehradskej štvorky, ktoré bude na Balatone, kde sa chceme tejto téme (utečeneckej kríze a kvótam, pozn.) veľmi hlboko venovať… tak ako aj agendu Nord Stream dvojky.
Zasadnutie prezidentov Vyšehradskej štvorky sa bude konať budúci týždeň, a medzi hlavné témy patrí utečenecká kríza a rozšírenie kapacity plynovodu Nord Stream. Výrok Andreja Kisku hodnotíme ako pravdivý.
Stretnutie prezidentov krajín Vyšehradskej štvorky sa odohrá v dňoch 8. a 9. októbra 2015 na Balatone. O zaradení témy plynovodu Nord Stream na program stretnutia sa rozprával Kiska už s poľským prezidentom na nedávnom stretnutí: "Prezidenti hovorili o vzájomných vzťahoch oboch krajín aj o medzinárodnej politike, vrátane utečeneckej krízy a projektu Nord Stream 2. „Hlavne z pohľadu Nord Streamu-2 sú si naše názory veľmi blízke. Musíme túto tému spoločne otvárať, aj na blížiacom sa samite V4 v Maďarsku, ako závažný problém nášho regiónu.“ Témou stretnutia má byť aj utečenecká kríza a kvóty, tiež téma obrany hraníc, o čom informoval vedúci štábu maďarského premiéra.

