My sme spustili proti povinným kvótam aj podpisovú akciu, 80 000 hlasov a už možno aj viac.
"Odovzdaním petície však SMK s ich zbieraním neprestáva. “Chceme pokračovať ďalej,” uviedol Berényi. Zvyšné hlasy buď potom na ministerstve doložia, alebo budú slúžiť ako argument v prípade, že sa strana dostane do parlamentu. Petícia “vo verejnom a spoločenskom záujme” sa orientuje na otázky o bezpečnosti obcí, investícií v oblasti životného prostredia a zmeny názvu obcí.
Podpisom pod ňu ľudia súhlasia s tým, aby boli miestne referendá v týchto témach záväzné pre vládu. Dokument vysvetľuje, že pod bezpečnosťou obcí sa myslia napríklad opatrenia v súvislosti s utečencami. Podpisom petície sa tiež ľudia stotožňujú s tým, že odmietajú povinné kvóty pre migrantov."
Ďalšia správa z februára informuje o 70 000 podpisoch pod petíciou.
Podľa najnovších informácií a na základe mailovej komunikácie so stranu SMK môžeme potvrdiť, že petíciu podpísalo viac ako 80 000 ľudí.

