Sluby sa majú plnit. Aj tie politické! Chcete aby sme dbali na plnenie slubov budúcej vlády?
Vzrástol nám počet ľudí, ktorí idú pracovať do zahraničia, dnes je to okolo 150 tisíc ľudí.
Toto vyjadrenie Procházku je dosť neurčité. Denník SME informuje, že zdravotné poisťovne disponujú štatistikami, v ktorých je od roku 2009 zaznamenaný odchod asi 30 000 ľudí do zahraničia každý rok. Počet odchádzajúcich je teda podľa týchto údajov stabilný. Odhaduje sa, že počet Slovákov pracujúcich v zahraničí je momentálne okolo 300 000. Iný zdroj uvádza, že v roku 2014 bolo 134 000 Slovákov, ktorí pracovali v zahraničí menej ako jeden rok. Procházkovo vyjadrenie hodnotíme ako nepravdivé.
Každoročne odchádza zo Slovenska približne 30 000 mladých ľudí (do 30 rokov) študovať do zahraničia. V súčasnosti v zahraničí pracuje približne 300 000
Slovákov. Väčšina z nich, či už študenti, či pracujúci, sa späť na
Slovensko nechcú vrátiť. Dôvodom sú väčšinou platové podmienky.
Podnikateľskej aliancie Slovenska vyplýva, že najmenej 300-tisíc
Slovákov v zahraničí pracuje (krátkodobo alebo dlhodobo), a ďalších
30-tisíc študuje. Najviac Slovákov je v Českej republike.
SR pracujúcich v zahraničí sa podľa prieskumu len 7 % chystá vrátiť na
Slovensko, tretina plánuje ostať v zahraničí niekoľko rokov a vyše
polovica tam chce ostať natrvalo."
pre odchod do zahraničia sú vysoká miera nezamestnanosti, chudoby,
nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily a platové ohodnotenie.
Výrok bol spomenutý v
Predvolebná debata TA3 – Bugár (MOST-HÍD), Danko (SNS), Fico (Smer-SD), Figel (KDH), Procházka (#SIET)
Sluby sa majú plnit. Aj tie politické! Chcete aby sme dbali na plnenie slubov budúcej vlády?

