Cez VÚC sa dostali do súkromných rúk prevádzky nemocníc.

Potom, čo prešli kompetencie zriaďovať regionálne nemocnice na VÚC, mnohé (podotýkame, že nie všetky) sa dostali do súkromných rúk. Slovenská lekárnická komora na svojej stránke uverejnila dokument, v ktorom je jasne vidieť, ktoré nemocnice už sú v súkromných rukách, a predtým boli spravované VÚC. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Hlavným argumentom predaja nemocníc súkromníkom je ich hospodárska situácia. VÚC nevedia finančne podporiť nemocnice a oddlžiť ich. Vedeli by sme nájsť príklad, kde si samosprávny kraj našiel cestu, ako spravovať regionálne nemocnice. V Nitrianskom kraji spravuje dve nemocnice, v Topoľčanoch a v Leviciach, nezisková organizácia Nemocnice s poliklinikami, priamo zriadená Nitrianskym samosprávnym krajom. Takisto aj nemocnica v Revúcej funguje ako nezisková organizácia.

Výrok bol spomenutý v

Iné, Branislav Dobšinský

Predvolebná debata SRo – Danko (SNS), Fico (Smer-SD), Procházka (#SIET)

Posledná a hlavná debata v Slovenskom rozhlase najsilnejších strán SNS, #Siet a SMER-SD bola v sobotu 27. februára. Chybovali opät všetci diskutéri, najviac však Robert Fico, ktorý zo 14 výrokov nehovoril pravdu až v piatich.

Sluby sa majú plnit. Aj tie politické! Chcete aby sme dbali na plnenie slubov budúcej vlády? 


Podporte náš projekt na www.hithit.com/slubysamajuplnit