My sme skrátka povedali, že my do koalície s Ficom nepôjdeme.

Sulík ako predseda strany SaS už predtým kategoricky odmietol koalíciu so stranou SMER-SD a Ficom. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Informácie o tomto tvrdení je k dispozícii aj v rozhovore so Sulíkom na portáli aktualne.atlas.sk (september 2015) :
"Ak bude zostavovať vládu Robert Fico, pretože Smer získa najviac percent a prezident ho poverí zostavením vlády, pôjdete rokovať?

S Robertom Ficom? Nie. SaS od začiatku vylúčila akúkoľvek koalíciu, či už predvolebnú alebo povolebnú, so stranou Smer, lebo pre nás je to banda zlodejov."

Sulík túto informáciu potvrdil aj v nedávnom článku z Hospodárskych novín (február 2016): 
"Sulík dodal, že v prípadnej povolebnej vládnej koalícii jeho strana nikdy nepôjde so Smerom. „To môžem potvrdiť, že so Smerom nikdy nepôjdeme. Je to strana, ktorá je pošpinená, korupčnými kauzami,“ dodal Sulík."

Výrok bol spomenutý v

Iné, Zlatica Puškárová

TV Markíza – OLaNO (Matovic) vs. SaS (Sulík) vs. Sme rodina (Kollár) vs. SMK (Berényi) vs. SDKÚ-DS (Frešo)

Prvá vážna predvolebná televízna debata bola na TV Markíza s piatimi lídrami preferencne slabších strán. S cistým štítom vyšiel len Matovic, jeho výrok o podnikatelskej minulosti sme však nevedeli overit.

Sluby sa majú plnit. Aj tie politické! Chcete aby sme dbali na plnenie slubov budúcej vlády? 

Podporte náš projekt na www.hithit.com/slubysamajuplnit