Stiahli sme ho z kandidátky preto, lebo dal vylepil v Bratislave bilbord iba v maďarskom jazyku, so slovom autonómia, a zároveň na Facebooku napísal, že “chcem otvoriť dialóg”.

SMK stiahla aktivistu Bélu Halásza z kandidátky potom, čo vylepil v Bratislave bilbord hlásajúci autonómiu, a aj v Halászovom blogu a na facebooku možno nájsť príspevky v zmysle výziev k dialógu o autonómii. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Aktivista Béla Halász, ktorý sa objavil na kandidátke SMK, skutočne vylepil v Bratislave bilbord s heslom "Ja to vyslovím: Autonómia!" ("Én kimondom: Autonómia!"), informujú Hospodárske noviny. V článku z 2. februára 2016 prinášajú aj reakciu šéfa volebnej kampane strany, ktorý pre HN povedal: „Hneď na začiatku kampane sme vyhlásili, že budeme mať spoločnú kandidátku aj s kandidátmi mimo strany. Béla Halász je aktivista, nie je členom strany. V tomto prípade pán Halász s nami neodkomunikoval s nami bilbord, ani ho neposlal na schválenie. Ten bilbord sa objavil bez toho, že by bol schválený. Nie je v súlade so stratégiou strany SMK. Berieme na vedomie, že pán Halász ide po vlastnej ceste, vzhľadom na to ho sťahujeme z kandidátky,

O prejave aktivistu Halásza infromuje aj tlačová agentúra TASR.

O potrebe dialógu na tému autonómie písal Halász vo svojom blogu ktorý zdieľal aj na svojej FB stránke.

Výrok bol spomenutý v

Iné, Zlatica Puškárová

TV Markíza – OLaNO (Matovic) vs. SaS (Sulík) vs. Sme rodina (Kollár) vs. SMK (Berényi) vs. SDKÚ-DS (Frešo)

Prvá vážna predvolebná televízna debata bola na TV Markíza s piatimi lídrami preferencne slabších strán. S cistým štítom vyšiel len Matovic, jeho výrok o podnikatelskej minulosti sme však nevedeli overit.

Sluby sa majú plnit. Aj tie politické! Chcete aby sme dbali na plnenie slubov budúcej vlády? 

Podporte náš projekt na www.hithit.com/slubysamajuplnit