(…) keď znížime dane (dane z príjmu, pozn.) na 16 % tak môžeme rátať s výpadkom asi 480 miliónov eur.

Tímu Demagog.sk sa nepodarilo nájsť žiadne relevantné analýzy zníženia dane z príjmu na 16 %, ktoré by ukazovali, aký by to malo dopad na štátny rozpočet. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný.

Zníženie dane z príjmu z 19 % na 16 % navrhoval na svojom blogu v roku 2008 Richard Sulík, kde spomína výpadok približne 16 miliárd korún, čo je v prepočte 531 miliónov eur.

V roku 2007 o návrhu Ministerstva financií znížiť daň z príjmu na 16 % informovala televízia Markíza. Túto úvahu Robert Fico rázne odmietol. Neskôr opozičníposlanci navrhli znížiť daň z príjmu na 17 %, čo označil Robert Fico za sabotáž.

Návrh znížiť daň z príjmu na 16 % sa objavil aj vo verejnej diskusii k návrhu reformy daňovo-odvodového systému v roku 2011 (s.4, .rtf), kde bol zamietnutý vládou z fiškálnych dôvodov.

„-návrh na zníženie sadzby dane na 16% a odvodov na 16% 1x;
Návrh stanoviska vlády SR: K uvedenému riešeniu z dôvodu významných fiškálnych vplyvov nie je možné v súčasnosti pristúpiť."

Výrok bol spomenutý v

Iné, Zlatica Puškárová

TV Markíza – OLaNO (Matovic) vs. SaS (Sulík) vs. Sme rodina (Kollár) vs. SMK (Berényi) vs. SDKÚ-DS (Frešo)

Prvá vážna predvolebná televízna debata bola na TV Markíza s piatimi lídrami preferencne slabších strán. S cistým štítom vyšiel len Matovic, jeho výrok o podnikatelskej minulosti sme však nevedeli overit.

Sluby sa majú plnit. Aj tie politické! Chcete aby sme dbali na plnenie slubov budúcej vlády? 

Podporte náš projekt na www.hithit.com/slubysamajuplnit