Náš zdravotnícky program (OĽANO-NOVA, pozn.) sme prezentovali na konferencii Unipharma pred 200 odborníkmi, náš zástupca bol hodnotený ako najlepší (…) Tibor Hlavatý bol vyhodnotený ako najlepší tieňový minister zdravotníctva

Počas konferencie o rozvoji slovenského zdravotníctva skutočne zvíťazil zdravotnícky program koalície OĽaNO - NOVA, na čele s Tiborom Hlavatým ako tieňovým ministrom zdravotníctva. Informácia o tom, koľko odborníkov návrhy hodnotilo, nie je v mediálnych zdrojoch dostupná. Výrok ako celok však vzhľadom na hodnotenie programu hodnotíme ako pravdivý.

Matovič mal na mysli konferenciu s názvom Stratégia rozvoja slovenského zdravotníctva 2016 -2020, ktorú organizovali Hospodárske noviny spolu s Asociáciou súkromných lekárov a Unipharmou, ktorá sa konala dňa 9.11.2015 v bratislavskom hoteli Holiday Inn.

Konferencie sa zúčastnili tzv. "tieňoví ministri zdravotníctva" za štyri politické strany a hnutia a jednu koalíciu, ktorí predstavovali plány, vízie a riešenia problémov v slovenskom zdravotníckom systéme. Na konferencii sa prezentovali Tibor Hlavatý (koalícia OĽaNO – NOVA) , Marián Faktor (KDH), Irén Sárközy (Most-Híd), Pavol Martanovič (Sieť) a Štefan Zelník (SNS).

Spomedzi všetkých tieňových ministrov získal zo strany poroty zostavenej zo zdravotníckych odborníkov z celého Slovenska najviac hlasov Tibor Hlavatý z koalície OĽaNO - NOVA.

Hlavatý predostrel program, ktorého hlavné body sa zameriavali na investície do modernizácie nemocníc, zlepšenie starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach či zavedenie systému E-Health.

Výrok bol spomenutý v