TA3 si do diskusie pozvala 5 predsedov politických strán. Najväcší pocet výrokov spomedzi všetkých vyslovil premiér Fico, ktorý spomínal skoro výhradne úspechy svojej vlády, pozitívny vývoj ekonomiky a nezabudol spomenút aj negatívum, ktoré podla neho súvisí s uteceneckou krízou, ci príspevok Slovenska do ochrany hraníc Schengenu. Zopakoval však svoje zavádzajúce tvrdenie o tom, že za vlády Ivety Radicovej sa platy ucitelov nezvyšovali. Béla Bugár poukazoval na negatívne skutocnosti v súvislosti so zdravotníctvom a školstvom a na pozitíva vlády, ktorej súcastou bola jeho strana v rokoch 2010-2012. Radoslav Procházka mal pomerne málo výrokov oproti ostatným, poukazoval v nich najmä na nesprávne kroky súcasnej vlády. Ján Figel sa vo svojej casti relácie snažil poukazovat najmä na rodinnú politiku svojej strany a seba samého, pozitíva svojej strany ci urcité negatíva súcasnej vlády. Andrej Danko poukazoval na nedostatky nášho štátu, nutnost štátneho vlastníctva strategických podnikov a napríklad opät nesprávne použil tvrdenie o pocte absolventov práva.
Keď sme mali ministra (školstva, pozn.), to je ďalší dôkaz, navýšenie platov za 4 roky bolo o 47%.
Podobný výrok sme overovali V politike 17. januára 2016, kedy o podobnom hovoril M. Fronc. Počas ministrovania Martina Fronca (KDH) v období 2002-2006 sa platy učiteľov zvyšovali o rôzne hodnoty, no navýšenie bolo dokonca aj ešte vyššie než 47 % (približne 51,88 %). Zohľadňujeme rôznorodosť štatistík o platoch učiteľoch. Vyššie číslo podporuje argument Figeľa, výrok preto hodnotíme ako pravdivý.

