TA3 si do diskusie pozvala 5 predsedov politických strán. Najväcší pocet výrokov spomedzi všetkých vyslovil premiér Fico, ktorý spomínal skoro výhradne úspechy svojej vlády, pozitívny vývoj ekonomiky a nezabudol spomenút aj negatívum, ktoré podla neho súvisí s uteceneckou krízou, ci príspevok Slovenska do ochrany hraníc Schengenu. Zopakoval však svoje zavádzajúce tvrdenie o tom, že za vlády Ivety Radicovej sa platy ucitelov nezvyšovali. Béla Bugár poukazoval na negatívne skutocnosti v súvislosti so zdravotníctvom a školstvom a na pozitíva vlády, ktorej súcastou bola jeho strana v rokoch 2010-2012. Radoslav Procházka mal pomerne málo výrokov oproti ostatným, poukazoval v nich najmä na nesprávne kroky súcasnej vlády. Ján Figel sa vo svojej casti relácie snažil poukazovat najmä na rodinnú politiku svojej strany a seba samého, pozitíva svojej strany ci urcité negatíva súcasnej vlády. Andrej Danko poukazoval na nedostatky nášho štátu, nutnost štátneho vlastníctva strategických podnikov a napríklad opät nesprávne použil tvrdenie o pocte absolventov práva.
Nikto jej (súčasnej vláde, pozn.) neodkazuje, že má len svietiť a kúriť v zmysle toho, čo hovoril Robert Fico vláde Ivety Radičovej. My sme riešili v plnom slova zmysle, do dôsledkov, do koncovky štrajk lekárov v tom čase, v 2011 roku, keď už vláda mala slabší mandát z Ústavy, lebo nezískala dôveru pri jednom rozhodovaní…
Podobný výrok sme overovali v relácii O 5 minút 12 v januári 2016. Ficovo vyjadrenie z roku 2011 opisuje napríklad Pravda: "Predseda opozičného Smeru Robert Fico ešte pred hlasovaním vysvetlil, že podľa právnej normy dočasná vláda nebude môcť prijímať žiadne zásadné otázky v hospodárskej a sociálnej politike. Nebude môcť prijímať ani zásadné opatrenia v oblasti zahraničnej a vnútornej politiky. „To znamená žiadna privatizácia, žiadne veľké zákony, ktoré by menili systémy daní, odvodov,“ vysvetlil Fico, podľa ktorého má byť úlohou dočasnej vlády iba „kúriť a svietiť“."
V Ústave Slovenskej republiky v článku 115 sa píše nasledovné:
(3) Ak prezident Slovenskej republiky odvolá vládu podľa odseku 1, rozhodnutím, vyhláseným v Zbierke zákonov Slovenskej republiky, ju poverí vykonávaním jej pôsobnosti až do vymenovania novej vlády, avšak výlučne v rozsahu podľa čl. 119 písm. a), b), e), f), m), n), o), p) a r); výkon pôsobnosti vlády podľa čl. 119 písm. m) a r) je v každom jednotlivom prípade viazaný na predchádzajúci súhlas prezidenta Slovenskej republiky."
Vláda v demisii má teda skutočne obmedzené niektoré právomoci, ktoré sa dajú zjednodušene interpretovať ako slabší mandát.

