TA3 si do diskusie pozvala 5 predsedov politických strán. Najväcší pocet výrokov spomedzi všetkých vyslovil premiér Fico, ktorý spomínal skoro výhradne úspechy svojej vlády, pozitívny vývoj ekonomiky a nezabudol spomenút aj negatívum, ktoré podla neho súvisí s uteceneckou krízou, ci príspevok Slovenska do ochrany hraníc Schengenu. Zopakoval však svoje zavádzajúce tvrdenie o tom, že za vlády Ivety Radicovej sa platy ucitelov nezvyšovali. Béla Bugár poukazoval na negatívne skutocnosti v súvislosti so zdravotníctvom a školstvom a na pozitíva vlády, ktorej súcastou bola jeho strana v rokoch 2010-2012. Radoslav Procházka mal pomerne málo výrokov oproti ostatným, poukazoval v nich najmä na nesprávne kroky súcasnej vlády. Ján Figel sa vo svojej casti relácie snažil poukazovat najmä na rodinnú politiku svojej strany a seba samého, pozitíva svojej strany ci urcité negatíva súcasnej vlády. Andrej Danko poukazoval na nedostatky nášho štátu, nutnost štátneho vlastníctva strategických podnikov a napríklad opät nesprávne použil tvrdenie o pocte absolventov práva.
(…) dnes zoberiete svoju výplatnú pásku, tak zo 700 eur ešte 500 ide štátu, 500 vám ide z čistého (…)
Andrej Danko uviedol nepresné údaje zisku štátu pri modelovej hrubej mzde 700 eur, nakoľko štát získa pri takejto výške hrubej mzdy 395,1 eur, a čistá mzda zamestnanca predstavuje 551,25 eur.
Pri hrubej mzde 700 eur tvorí čistá mzda zamestnanca 551,25 eura (cistamzda.sk). Modelovú situáciu počítame so žiadnymi vyživovanými deťmi a uplatnením nezdaniteľnej časti základu dane. Zamestnanec na odvodoch (zdravotné a sociálne poistenie) zaplatí 93,80 eur a zamestnávateľ odvádza čiastku 246,4 eur. Daň z príjmu pri hrubej mzde 700 eur tvorí čiastka 54,59 eur. To znamená, že po spočítaní odvodov zamestnanca, odvodov zamestnávateľa a daní získa štát výsledne 395,1 eur.
Rovnaké údaje nájdeme aj na ekonomika.sme.sk a platy.sk.

