TA3 si do diskusie pozvala 5 predsedov politických strán. Najväcší pocet výrokov spomedzi všetkých vyslovil premiér Fico, ktorý spomínal skoro výhradne úspechy svojej vlády, pozitívny vývoj ekonomiky a nezabudol spomenút aj negatívum, ktoré podla neho súvisí s uteceneckou krízou, ci príspevok Slovenska do ochrany hraníc Schengenu. Zopakoval však svoje zavádzajúce tvrdenie o tom, že za vlády Ivety Radicovej sa platy ucitelov nezvyšovali. Béla Bugár poukazoval na negatívne skutocnosti v súvislosti so zdravotníctvom a školstvom a na pozitíva vlády, ktorej súcastou bola jeho strana v rokoch 2010-2012. Radoslav Procházka mal pomerne málo výrokov oproti ostatným, poukazoval v nich najmä na nesprávne kroky súcasnej vlády. Ján Figel sa vo svojej casti relácie snažil poukazovat najmä na rodinnú politiku svojej strany a seba samého, pozitíva svojej strany ci urcité negatíva súcasnej vlády. Andrej Danko poukazoval na nedostatky nášho štátu, nutnost štátneho vlastníctva strategických podnikov a napríklad opät nesprávne použil tvrdenie o pocte absolventov práva.
No skúste ísť k lekárovi, keď my počúvame, že dokonca existuje aj to, že vám povedia, že dobre, ak zaplatíte tuto neziskovke na celý rok 60 eur, vždy potom môžete prísť, môžete sa objednať na prednostné vyšetrenie (namiesto jednorazových poplatkov, ktoré boli obmedzené, pozn.).
Zlatica Beňová z denníka Pravda v článku z 12. februára 2015 informuje o prijatej novele zákona, ktorým sa rušia niektoré poplatky u lekára, napríklad aj poplatok za prednostné vyšetrenie. Novelu na návrh poslanca vládneho SMERu a zároveň predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára, poslanci schválil vo štvrtok 12. februára 2015. Autorka v článku predstavuje 6 hlavných zmien, ktoré prináša tento zákon:
Denník Pravda informuje, že napríklad v bratislavskej Železničnej nemocnici s poliklinikou pristúpili k výberu poplatku za tzv. klientskú kartu, za ktorú si pacient zaplatí za rok poplatok vo výške 36 eur.

