TA3 si do diskusie pozvala 5 predsedov politických strán. Najväcší pocet výrokov spomedzi všetkých vyslovil premiér Fico, ktorý spomínal skoro výhradne úspechy svojej vlády, pozitívny vývoj ekonomiky a nezabudol spomenút aj negatívum, ktoré podla neho súvisí s uteceneckou krízou, ci príspevok Slovenska do ochrany hraníc Schengenu. Zopakoval však svoje zavádzajúce tvrdenie o tom, že za vlády Ivety Radicovej sa platy ucitelov nezvyšovali. Béla Bugár poukazoval na negatívne skutocnosti v súvislosti so zdravotníctvom a školstvom a na pozitíva vlády, ktorej súcastou bola jeho strana v rokoch 2010-2012. Radoslav Procházka mal pomerne málo výrokov oproti ostatným, poukazoval v nich najmä na nesprávne kroky súcasnej vlády. Ján Figel sa vo svojej casti relácie snažil poukazovat najmä na rodinnú politiku svojej strany a seba samého, pozitíva svojej strany ci urcité negatíva súcasnej vlády. Andrej Danko poukazoval na nedostatky nášho štátu, nutnost štátneho vlastníctva strategických podnikov a napríklad opät nesprávne použil tvrdenie o pocte absolventov práva.
Myslím si, že včera (13. február 2015, pozn.) ideológ Smeru a v dobrom to teraz myslím, to nie je pejoratívne označenie, aj šéf volebnej kampane pán minister Maďarič tiež vlastne sa vyjadril k tomu, že za štandardné strany považujú Most, SNS a KDH.
Šéf volebnej kampane strany SMER-SD Marek Maďarič skutočne na programovej konferencii 13. februára označil ako štandardné politické strany práve Most-Híd, SNS a KDH. Výrok hodnotíme ako pravdivý.
Maďaričovo vyjadrenie opisujú Hospodárske noviny vo svojom článku z 13. februára nasledovne: "Strana Smer-SD by chcela po budúcich parlamentných voľbách zostaviť dvojkoalíciu s jednou zo strán, ktoré považuje za štandardné. Také sú podľa ministra kultúry Mareka Maďariča SNS, KDH a Most-Híd. Pričom strana, ktorá sa snaží byť štandardnou, je aj strana Sieť, dodal Maďarič."
Podobne píše i TASR o vyjadreniach šéfa volebnej kampane na programovej konferencii SMER-SD 13. februára: "Poukázal na to (Maďarič, pozn.), že súčasťou politickej scény sú strany štandardné, ako KDH, Most-Híd či SNS, či strany nové, ktoré majú ambíciu stať sa štandardnými, ako napr. Sieť. "Sú tu aj strany neštandardné, ktoré by v akejkoľvek koaličnej zostave boli skôr či neskôr príčinou rozpadu. Ich spoločnou črtou je, že sa zaklínajú, že oni vlastne ani stranami a politikmi nie sú. Ich jediným programom je agresívne vytváranie ilúzie, že všetci okrem nich sú zlí," povedal."

