Mali sme tu deficity v roku 2008, 2009, 2010… 2009-2010 boli deficity 8-percentné, na tento rok sme pod dvomi percentami.

Deficit v roku 2009 predstavoval  necelých 8 percent (7,9 %) z HDP a deficit v roku 2010 predstavoval hodnotu 7,5 % z HDP. Miera deficitu na tento rok je pod dvojpercentnou hranicou. Výrok ako celok napriek mierne nižšej hodnote z roku 2010 hodnotíme ako pravdivý.

V roku 2008 bola miera deficitu na úrovni -2,4 % z HDP.
V roku 2009 bola miera deficitu na úrovni -7,9 % z HDP.
V roku 2010 bola miera deficitu na úrovni -7,5 % z HDP.
Na rok 2016 je miera deficitu odhadovaná na -1,93 % z HDP. 

Zdroj: NBS

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Martin Strižinec

Kažimír vs. Kollár vs. Švejna o slovenskej ekonomike

Demagog.SK overil cast diskusie O 5 minút 12, ktorá sa venovala slovenskej ekonomike. V štúdiu sa stretli súcasný minister financií Kažimír, poslanec Ivan Švejna z Mostu-Híd a Jozef Kollár zo strany SKOK, ktorý sa má stat podpredsedom Medzinárodnej investicnej banky. Diskutujúci postupne rozoberali jednotlivé aspekty slovenskej ekonomiky, bavili a o aktuálnom rozpocte, minulých deficitoch, daniach ci nezamestnanosti. Dokopy títo traja politici vyslovili viac ako 50 výrokov.