V prvej casti nedelnej relácie V politike sa stretli súcasný a minulý minister školstva Juraj Daxler a Martin Fronc. Diskusia sa týkala najmä financovania školstva, platov ucitelov a možných štrajkov. Zatial co vo väcšine výrokov sa obaja politici pridržali pravdivých faktov, nevyhli sa niekolkým zavádzaniam. Fronc zjednodušoval dôvody pre ktoré mu bola v roku 2005 vyslovená nedôvera, Draxler zavádzal vo výrokoch o školskom informacnom systéme ci o rozpocte na šport.
Bolo ESO, jednoducho ministerstvo a zodpovednosť za školstvo sa rozsypalo na dve ministerstvá. Na ministerstvo vnútra a ministerstvo školstva.
Celý názov programu ESO je "Efektívna, spoľahlivá a otvorená verejná správa". Podľa MV SR "ide o dosiaľ najväčšiu plánovanú reformu štátnej správy od roku 1989 a jej ambíciou je zefektívniť fungovanie, zabezpečiť kvalitu, transparentnosť a dostupnosť verejnej správy pre občana. Implementovaním opatrení programu ESO sa dosiahne zníženie a optimalizácia nákladov na fungovanie verejnej správy, zjednodušenie vybavovania vecí fyzických a právnických osôb na úradoch miestnej štátnej správy. Štátna správa sa priblíži k občanom tak, že občan kompletne vybaví agendu štátnej správy na jednom úrade v mieste jeho bydliska a v neposlednej miere dôjde k zvýšeniu transparentnosti fungovania štátnej správy."

