V nedelnej vynovenej O5M12 sa stretli za jedným stolom minister Cislák, ex-minister Uhliarik, a predsednícka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Kavecká. Minister hovoril najviac, no zaznamenal aj najviac neprávd. Kavecká povedala len tri faktické výroky, no ani raz nechybovala. Uhliarik nepovedal vela faktov, no až dvakrát fakticky zaváhal.
Čo sa týka odvetvovej tripartity… Išlo o to, že tam boli zástupcovia iných odborových združení a organizácií, aj najväčšieho odborového združenia, čo sa týka zdravotníctva a sociálnych služieb. Boli tam predstavitelia štátnych nemocníc, boli tam predstavitelia súkromných nemocníc, predstavitelia iných komôr, aby sme si prešli túto otázku, aby ste videli to, že v tejto chvíli, že v tejto chvíli ste iba vy proti tomuto zákonu..

