V nedelnej vynovenej O5M12 sa stretli za jedným stolom minister Cislák, ex-minister Uhliarik, a predsednícka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Kavecká. Minister hovoril najviac, no zaznamenal aj najviac neprávd. Kavecká povedala len tri faktické výroky, no ani raz nechybovala. Uhliarik nepovedal vela faktov, no až dvakrát fakticky zaváhal.
25. novembra a 1. decembra ste nás pozvali na odvetvovú tripartitu, mňa osobne, kde som poslala svoju zástupkyňu, členku rady predsedov, s právnym zástupcom. Všetko od tohoto dňa riešite, že sme spolitizovali, že nekomunikujeme. Od toho dňa ste ani raz nás neprizvali na riešenie, na komunikáciu, na naše požiadavky aby sme vám predostreli.
Nakoľko sa nám nepodarilo dohľadať dostatok spoľahlivých informácií a detaily o konkrétnych rokovaniach zástupkýň sestier s ministrom Čislákom zo dňa 25.11. 2015 a 1.12.2015 a o tom, či sa zastúpkyňa Kaveckej skutočne nejakých takýchto rokovaní zúčastnila, pokladáme výrok pani Kaveckej za neoveriteľný.
Ministerstvo zdravotníctva nám k stretnutiu dňa 1.12. 2015 poskytlo nasledujúcu informáciu: "Dňa 1.12.2015 o 10,00 hod. sa konala ODT na MZ SR, na ktorú neprišla pani Lazorová ani pani Kavecká. Obe pozvané boli."
O tom, či minister pozval alebo nepozval Moniku Kaveckú či iného zástupcu odborového zväzu či komory sestier na rokovania, nie sú dostupné informácie, médiá o nijakom uskutočnenom rokovaní neinformovali.

