25. novembra a 1. decembra ste nás pozvali na odvetvovú tripartitu, mňa osobne, kde som poslala svoju zástupkyňu, členku rady predsedov, s právnym zástupcom. Všetko od tohoto dňa riešite, že sme spolitizovali, že nekomunikujeme. Od toho dňa ste ani raz nás neprizvali na riešenie, na komunikáciu, na naše požiadavky aby sme vám predostreli.

Nakoľko sa nám nepodarilo dohľadať dostatok spoľahlivých informácií a detaily o konkrétnych rokovaniach zástupkýň sestier s ministrom Čislákom zo dňa 25.11. 2015 a 1.12.2015 a o tom, či sa zastúpkyňa Kaveckej skutočne nejakých takýchto rokovaní zúčastnila, pokladáme výrok pani Kaveckej za neoveriteľný.

Stránka MZ SR nezmieňuje žiadne stretnutia spadajúce na tieto dátumy, najnovšia správa o odvetvovej tripartite na pôde ministerstva pochádza z 23.6.2015.

Ku dňu 25.11. sú v súvislosti s Kaveckou k dispozícii len informácie o konanom brífingu pred NR SR, kde prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, spolu s Kaveckou informovali novinárov ohľadom podania hromadných výpovedí a taktiež reagovali na vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkov, stavovských organizáciách v zdravotníctve, ktorý bol v daný deň prijatý. Následnú tlačovú besedu a reakciu ministra Čisláka ešte v rovnaký deň je možné si pozrieť tu.

Dňa 1.12. 2015 boli predstavitelia SK SaPA spolu s  prezidentkou, Ivetou Lazorovou, prijatí k diskusii s predsedom parlamentu Jánom Figeľom.

Ministerstvo zdravotníctva nám k stretnutiu dňa 1.12. 2015 poskytlo nasledujúcu informáciu: "Dňa 1.12.2015 o 10,00 hod. sa konala ODT na MZ SR, na ktorú neprišla pani Lazorová ani pani Kavecká. Obe pozvané boli."

Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb píše na svojej webstránke ku dňu 1. 12. nasledovné: "Predseda zväzu, podpredsedníčka zväzu a JUDr. Laufiková sa zúčastnia rokovania Odvetvovej hospodárskej rady na MZ SR od 10,00 h. Do programu sú zaradené témy ako napr. Finančné krytie nákladov zdravotníckych zariadení v Štátnom rozpočte na rok 2016 vyplývajúcich z platnej legislatívy. Diskutovať sa bude aj o riešení zabezpečenia dostatočných počtov odborníkov pre Slovenské zdravotníctvo."

O tom, či minister pozval alebo nepozval Moniku Kaveckú či iného zástupcu odborového zväzu či komory sestier na rokovania, nie sú dostupné informácie, médiá o nijakom uskutočnenom rokovaní neinformovali.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Martin Strižinec

Cislák vs. Uhliarik vs. Kavecká o situácii v zdravotníctve

V nedelnej vynovenej O5M12 sa stretli za jedným stolom minister Cislák, ex-minister Uhliarik, a predsednícka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Kavecká. Minister hovoril najviac, no zaznamenal aj najviac neprávd. Kavecká povedala len tri faktické výroky, no ani raz nechybovala. Uhliarik nepovedal vela faktov, no až dvakrát fakticky zaváhal.