V nedelnej vynovenej O5M12 sa stretli za jedným stolom minister Cislák, ex-minister Uhliarik, a predsednícka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Kavecká. Minister hovoril najviac, no zaznamenal aj najviac neprávd. Kavecká povedala len tri faktické výroky, no ani raz nechybovala. Uhliarik nepovedal vela faktov, no až dvakrát fakticky zaváhal.
(…) teraz Prešov, keď som intenzívne tam rokoval niekoľko dní a hlavne kde prebehla gremiálna porada (…). A začali sťahovať výpovede.
SITA píše o návšteve ministra a rokovaniach v Prešove napríklad v utorok 12. januára: "Šéf rezortu v utorok absolvoval pracovný výjazd do prešovskej nemocnice." Ďalšie rokovania v Prešove, tentokrát na pôde VÚC sa uskutočnili hneď nasledujúci deň, informuje TASR. O tých píše aj tlačová agentúra SITA : "... v stredu v Prešove stretli všetci poskytovatelia zdravotnej starostlivosti z celého regiónu východného Slovenska, a to zástupcovia súkromných nemocníc, mestských aj štátnych nemocníc. Prítomní boli aj zástupcovia Krajského operačného strediska záchrannej zdravotnej služby a ďalších staníc záchrannej zdravotnej služby v tomto regióne." Článok je z 13. januára 2016.
Počty späťvzatých výpovedí k 14. januáru (uvádzané MZV SR), čiže deň po rokovaní v Prešovskej nemocnici ukazujú číslo 65 zdravotných sestier, čiže len o jednu sestru viac ako v predchádzajúci deň.

