„Možno že sme mali viac ľudí zaočkovať," priznal 26. septembra šéf rezortu zdravotníctva na TA3. Hovoril o tom, ako je krajina pripravená na tretiu vlnu a prečo je dôležité, aby sa ľucia nechali očkovať. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou“.
… ale je to je to okolo tých 66 % (zaočkovanosť pedagogických zamestnancov, pozn.).
Vladimír Lengvarský v diskusii uvádza, že údaj o zaočkovanosti zamestnancov v školstve má od ministra školstva Branislava Gröhlinga.
Ten sa začiatkom augusta odvolával na dáta NCZI k 30. júlu, podľa ktorých bolo zaočkovaných 66% pedagogických aj nepedagogických zamestnancov.
Rezort školstva portálu Demagóg.SK uviedol, že „podľa nášho posledného zberu dát týkajúceho sa zaočkovanosti, ktorý bol na konci augusta, je zaočkovanosť učiteľov a pracovníkov škôl na úrovni 68%.”
Tvrdenie Vladimíra Lengvarského hodnotíme aj s ohľadom na priznanú nepresnosť („okolo”) ako pravdivé.

