„Možno že sme mali viac ľudí zaočkovať," priznal 26. septembra šéf rezortu zdravotníctva na TA3. Hovoril o tom, ako je krajina pripravená na tretiu vlnu a prečo je dôležité, aby sa ľucia nechali očkovať. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou“.
Došlo dokonca už aj k napadnutiu našich mobilných očkovacích tímov v niektorých obciach a dokonca aj ľudí, ktorí sa chceli zaočkovať v týchto obciach.
Začiatkom septembra odporcovia očkovania protestovali pri stánku výjazdového očkovacieho tímu v Martine. Zdravotníkov vyzývali, aby sa preukázali a bránili im v práci. Záujemcom o očkovanie nadávali, že sú „zdegenerovaní”, zdravotníkov zase obviňovali z „páchania genocídy”.
K fyzickým útokom nedošlo, žilinská župa však očkovanie v teréne predčasne ukončila.
Ďalší incident antivaxeri vyvolali v oravskej obci Podbiel. Bez rúšok vtrhli do haly, v ktorej očkoval výjazdový tím. Záujemcom o očkovanie bránili vstúpiť dnu.
Z tridsiatich záujemcov sa po slovnej prestrelke nakoniec zaočkovali len šiesti, ostatní radšej odišli. K slovnej výmene došlo aj medzi protestujúcimi a zdravotníckym personálom, ktorý nakoniec privolal políciu. Tvrdenie Vladimíra Lengvarského hodnotíme ako pravdivé.

