Ešte ani dnes overte, si ešte ani dnes nedostali tí zdravotníci tých sľúbených 300-500 EUR odmenu jednorazovú za tú prvú vlnu.

14. augusta 2020 premiér ohlásil špeciálne odmeny vo výške 300 až 500 eur za úspešné zvládnutie prvej vlny pandémie pre ľudí v prvých líniách” boja s koronavírusom. 

Takmer v polovici októbra minister zdravotníctva Marek Krajči uviedol, že zdravotníci tieto odmeny (za jarné mesiace) dostanú v novembri.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Sulík a Pellegrini o ekonomike na TA3

„Ja toto považujem za lacný, populistický a nebezpečný návrh," hovoril 4. októbra minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) Petrovi Pellegrinimu (Hlas). „Ak sú vám rodiny s deťmi lacný a populistický návrh," odpovedal expremiér. V diskusii sa bavili aj o koronakríze a predaji strategických podnikov. Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.