V nedeľu 13. októbra sa Štefan Harabin a Alojz Hlina postavili zoči voči na TA3. Rozprávali sa o Harabinovom miešaní politiky s funkciou sudcu ale aj o tom, čo dokážu tzv. big data.
Jankovskú do justície viete kto dostal? Pán Lipšic, najprv na 4 roky a potom pani Žitňanská s pánom Lipšicom na doživotie.
Monika Jankovská sa stala sudkyňou v októbri 2000. V tom čase sudcov ešte volil parlament na návrh vlády na 4 roky. Ministrom spravodlivosti bol Ján Čarnogurský, Daniel Lipšic bol vedúci úradu ministerstva.
Pri vzniku Súdnej rady v roku 2002 za zákon zmenil. Sudcov po novom vymenoval prezident na návrh Súdnej rady - a to bez časového obmedzenia. Moniku Jankovskú prezident vymenoval „na doživotie” v októbri 2004.
V tom čase bol Daniel Lipšic ministrom spravodlivosti. Lucia Žitňanská bola v rezorte štátnou tajomníčkou.
V roku 2000 volil sudcov parlament na návrh vlády - nie Daniel Lipšic. Rovnako, v roku 2004 Moniku Jankovskú vymenoval prezident na návrh Súdnej rady - nie Lipšic so Žitňanskou. Výrok preto hodnotíme ako nepravdivý.

