My sme mali záujem pristúpiť k tej, ako to nazvali, pakt o neútočení, a navrhovali sme ale doplniť vetu práve o tom, že nepôjdeme, že tie zúčastnené strany v tom pakte, že nepôjdu so Smerom a kolegovia to odmietli.

Richard Sulík po úvodnej rezervovanosti vyjadril záujem o pristúpení k tzv. paktu o neútočení. Chcel doň však doplniť vetu o nespolupráci - okrem iného aj - so Smerom. Partneri to však vnímali ako zbytočné. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.

Dohodu o predvolebnej spolupráci - nazývaná aj tzv. pakt o neútočení - uzavreli strany strany Progresívne Slovensko, Spolu a KDH v júli 2019.

Richard Sulík najprv k dohode uviedol, že „koalície sa tvoria po voľbách… jasne sme definovali, aké máme riešenia a vieme, s kým je možné ich presadiť. Netreba na to podpisovať dohody, treba mať dostatočnú podporu voličov.“

Neskôr pre Trend pripustil, že „ak dôjde k príležitosti uzavrieť takúto dohodu, tak sme tomu otvorení.“ No žiadal záväzok o vylúčení spolupráce so stranami Smer, SNS a ĽSNS.

Hovorkyňa strany SPOLU Silvia Hudáčková reagovala, že stranu SaS považujú za partnera na spoluprácu, no počkajú na jasný signál. Ako informoval Trend, podľa neoficiálnych informácií mala byť jednou z prekážok rozšírenia „paktu” o SaS podmienka Sulíka o vylúčení spolupráce so Smerom, SNS a ĽSNS. Lídri strán dohody ju vraj vnímajú ako zbytočnú, lebo takúto spoluprácu už verejne vylúčili.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Rozdelená SaS: Richard Sulík na TA3

Predseda SaS Richard Sulík bol v nedeľu 8. septembra 2019 hosťom relácie V politike. Vysvetľoval dianie na mimoriadnom kongrese, svoj vzťah s Mariánom Kočnerom aj návrh strany na bezplatné dobrovoľné sterilizácie.