Robert Fico mal možnost v relácii O 5 minút 12 interpretovat cinnost vlády podla vlastných slov, bez toho aby bol prerušovaný politickým súperom. Za posledný mesiac sa jedná v naších televíziách o frekventovaný jav (v prípade STV je to štandardný formát „medzi 4 ocami). Domnievame sa, že relácie s jedným politikom sú pre diváka neatraktívne, nestimulujú kritické myslenie a sú preto nežiadúce. Mohli by byt, ak by moderátori zvládali reagovat na zavádzanie politikov. Nezvládajú.
V nedelu Robert Fico hodnotil cinnost vlády, posudzoval predvolebné sluby koalicných strán a interpretoval ekonomický vývoj na Slovensku.
…ľudia hodnotia túto vládu ako vládu predovšetkým, ktorá prijíma nesystémové riešenia a je veľmi chaotická.
Nevieme, ktorí ľudia to majú hodnotiť. Žiadny verejný prieskum na podobnú otázku neexistuje.

