Centrálnou témou relácie V politike z 10. októbra, kde sa stretli Béla Bugár a Pavol Paška, bola poslanecká imunita. Politici sa jej venovali v rôznych variáciách: obaja vysvetlovali ako funguje imunita teraz, za akých okolností je možné trestat poslancov, kto ako hlasoval v prípade podaní noviel v minulosti... Rovnako, ako v ostatných nedelných reláciách, ani tu sa divák pravdepodobne nedozvedel nic, co by nepocul už týžden ci dva predtým. Vydanie relácie (s názvom Aké bude pokracovanie?) nájdete v archíve TA3.
…ja len hovorím, že keby neboli zastavili výstavbu diaľnic a mali by príjem 120 miliónov eur len z DPH-čky, len z tohto PPP projektu, tak možno by ľuďom nemuseli šiahať na rodinné prídavky. Ale to je vec prístupu pravice a prístupu ľavice.
Nie je jasné akým výpočtom prišiel Pavol Paška (rovnako ako Robert Fico pred takmer mesiacom) k tomuto výpočtu, preto ponúkame náš alternatívny výpočet. Cena stavby mala byť 2,4 mld eur, z čoho by štát získal späť na DPH 456 mil eur. Stavebné firmy, plátcovia DPH, si túto sumu v nejakej miere môžu nárokovať na DPH, ktoré zaplatili nákupom vstupných materiálov.
Na to aby štát získal Ficom avizovaných 120 miliónov eur by museli stavebné firmy zaplatiť DPH za nákup materiálov 336 mil eur, ktoré by si následne žiadali od štátu späť. To znamená, že zo sumy 2,4 mld eur by vynaložili na materiál 1,768 mld eur, čo je podľa nášho názoru reálny predpoklad. Ficov výrok tak hodnotíme ako pravdivý.

